Хановер 96 и Херта (Берлин) не успяха да се победят и приключиха при резултат 1:1 в последния мач от третия кръг на германската Бундеслига.

През първата част домакините от Хановер 96 бяха по-активни и логично поведоха в резултата, след като в 33-ата минута Серджио Пинто бе точен за 1:0. До края на полувремето нови голове не паднаха.

След почивката постепенно гостите от Берлин изравниха играта и се възползваха от физическата умора, налегнала играчите на Хановер 96, които имаха мач от Лига Европа през седмицата. В 83-ата минута Кристиан Лел нахлу по дясното крило и центрира, а Пиер-Мишел Ласога засече топката право във вратата за 1:1. Минута преди края домакините вкараха гол от фаул, който бе отменен от съдията по необясними причини. В добавеното време пък Еберт имаше шанс да донесе успеха на гостите, но ударът му от фаул бе спасен от вратаря на домакините Цилер.

След подялбата на точките Хановер 96 не можа да се изкачи на върха и е на второ място с актив от 7 точки и по-лоша голова разлика от лидера Борусия (Мьонхенгладбах). Херта пък има 2 пункта и е на 13-о място. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 3 КРЪГ
19.08.11
21:30 часа
Борусия (Мьонхенгладбах) - Волфсбург 4:1
0:1 Макото Хасебе (13), 1:1 Марко Ройс (15), 2:1 Филип Даемс (32-дузпа), 3:1 Раул Бобадия (45), 4:1 Марко Ройс (67)
20.08.11
16:30 часа
Борусия (Дортмунд) - Нюрнберг 2:0
1:0 Роберт Левандовски (50), 2:0 Кевин Гроскройц (80)
20.08.11
16:30 часа
Байерн (Мюнхен) - Хамбургер 5:0
1:0 Даниел ван Буйтен (13), 2:0 Франк Рибери (17), 3:0 Ариен Робен (34), 4:0 Марио Гомес (56), 5:/0 Ивича Олич (80)
20.08.11
16:30 часа
Вердер - Фрайбург 5:3
0:1 Папис Демба Сисе (7), 1:1 Клеменс Фриц (30), 2:1 Клаудио Писаро (34), 2:2 Папис Демба Сисе (48), 3:2 Марко Арнаутович (65), 3:3 Щефан Райзингер (84), 4:3 Аарон Хънт (88-дузпа), 5:3 Уесли (90+3)
Аугсбург - Хофенхайм 0:2
0:1 Райън Бабел (5), 0:2 Сеяд Салихович 85-дузпа)
20.08.11
19:30 часа
Кьолн - Кайзерслаутерн 1:1
0:1 Иво Иличевич (17), 1:1 Мато Яяло (19)
21.08.11
16:30 часа
Майнц - Шалке 04 2:4
1:0 Андреас Иваншиц (7), 2:0 Елкин Сото (12), 2:1 Клаас Ян Хунтелаар (57), 2:2 Бенедикт Хьоведес (64), 2:3 Жоел Матип (81), 2:4 Кристиан Фукс (90)