Хановер победи у дома Байер (Леверкузен) с 3:2 в последна среща от 16-ия кръг на юбилейния 50-и сезон в германската Бундеслига. След тази загуба „аспирините” остават единствения преследвач на лидера Байерн, но изостават на 11 точки от баварците.

Срещата на тежкия терен на „АВД Арена” започна страхотно за гостите, след като още във 2-ата минута Ларс Бендес изведе на чудесна позиция Гонзало Кастро, който се разписа за 0:1. „Аспирините” удържаха преднината си до 20-ата минута, когато домакините получиха право да изпълнят дузпа, а Саболч Хусти бе хладнокръвен от бялата точка за 1:1.

След почивката в 57-ата минута „червените” стигнаха до пълен обрат, след като Ян Шлаудраф изведе сенегалския нападател Маме Диуф, който вкара за 2:1. Радостта на домакините бе твърде кратка, след като минута по-късно Щефан Кислинг бе точен за 2:2, а и тази асистенция бе дело на Ларс Бендер. В 69-ата минута обаче Хановер получи втора дузпа в мача и Хусти отново бе точен от бялата точка за 3:2. До края на мача не се случи нищо интересно и домакините спечелиха важни три точки.

С успеха си Хановер събра 23 точки и се изкачи на 10-о място във временното класиране, докато Леверкузен остава втори с 30 пункта и изоставане с 11 от лидера Байерн.

Борусия (Дортмунд) – Волфсбург 2:3
1:0 Рейс (6), 1:1 Диего (36-д), 1:2 Налдо (41), 2:2 Блажчиковски (61-д), 2:3 Дост (73)
08.12.12
16:30 ч.
Щутгарт – Шалке 04 3:1
1:0 Ибишевич (2), 1:1 Марика (12), 2:1 Ибишевич (38-д), 3:1 Ибишевич (61)
Айнтрахт (Франкфурт) – Вердер 4:1
1:0 Александер Майер (47), 1:1 Нилс Петерсен (54), 2:1 Пирмин Швеглер (62), 3:1 Щефан Айгнер (63), 4:1 Такаши Инуи (90)
09.12.12
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Майнц 2:0
1:0 Майк Ханке (58), 2:0 Хуан Аранго (63)
09.12.12
18:30 ч.
Хановер – Байер (Леверкузен) 3:2
0:1 Гонзало Кастро (2), 1:1 Саболч Хусти (20-дузпа), 2:1 Маме Диуф (57), 2:2 Щефан Кислинг (58), 3:2 (69-дузпа)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК