Тежка загуба отнесе Хамбургер от "ранения" Хановер, който по-рано през седмицата напусна турнира Лига Европа на 1/16-финалната фаза. Домакините отнесоха своя гост с 5:1 в мач от 23-ия кръг на Бундеслигата.

Диуф откри резултата още в 7-ата минута, но само шест по-късно "северняците" получиха дузпа. От бялата точка капитанът Рафаел ван дер Ваарт бе безпощаден за за 1:1.  В края на първата част обаче и Хановер получи наказателен удар, който Хушти превърна в попадение за 2:1. Превъзходството на възпитаниците на Мирко Сломка бе затвърдено в продължението с гола на Конан Я за 3:1. Отново той покачи на 4:1 в 68-ата, а в 85-ата Абделаоуе оформи погрома над Хамбургер. Въпреки загубата "северняците" остават на шесто място с 34 точки, на само една пред днешния си опонент  позиция по-назад.

В опашкарското дерби между Аугсбург и Хофенхайм баварците взеха ценен успех с 2:1, с което си и размениха местата в класирането. "Бяло-червените" вече са на 16-ата позиция за бараж с 18 точки, докато Хофе е на следващата с две по-малко.

С равенства 1:1 пък завършиха други два мача днес - Майнц - Волфсбург и Щутгарт - Нюрнберг.

Байерн (Мюнхен) - Вердер 6:1
1:0 Робен 25, 2:0 Мартинес (29), 3:0 Саласие (49-авт.), 4:0 Гомес (51), 4:1 Де Брюн (58), 5:1 Рибери (86), 6:1 Гомес (89)
Хановер 96 - Хамбургер 5:1
1:0 Диуф (7), 1:1 Ван дер Ваарт (13), 2:1 Хушти (39-д), 3:1 Конан (45), 4:1 Конан (68), 5:1 Абделаоуе (85)
Аугсбург - Хофенхайм 2:1
1:0 Донг-Вон Жи (45), 2:0 Мьолдерс (79), 2:1 Де Камарго (90+2)
23.02.13
19:30 ч.
Шалке 04 - фортуна Дюселдорф (Евроспорт 2 България)
Баланс: 37 мача, 17 победи за Шалке 04, 11 равенства, 9 победи за Фортуна Дюселдорф
24.02.13
16:30 ч.
Борусия (Мьонх) - Борусия Дортмунд (Евроспорт 2 България)
Баланс: 81 мача, 26 победи за Борусия Мьонх, 27 равенства, 28 победи за Борусия (Д)
24.02.13
18:30 ч.
Гройтер Фюрт - Леверкузен (Евроспорт 2 България)
Баланс: 1 мач, 1 победа за Леверкузен

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК