Българският нападател Костадин Хазуров отбеляза изравнителния гол за Лиерс при ремито 1:1 срещу ФК Брюж в среща от 22-ия кръг на белгийското първенство.

Хазуров влезе в игра в 81-ата минута на мястото на Хосам Гали и в добавеното време на мача оформи крайното 1:1, възползвайки се от подаване на Свинкелс. Преди това Виктор Васкес бе дал преднина на Брюж в 51-ата минута.

В другия мач с българско участие в този кръг Оуд-Хеверлее загуби като гост на Шарлероа с 0:2. Иван Бандаловски игра цял мач за гостите, но не успя да помогне на своя тим да стигне поне до точката. И двата гола за домакините паднаха в края на мача и бяха дело на Гнохере в 84-ата минута и Неескенс Кебано в добавеното време.

След тези срещи Лиерс е на 9-ата позиция в класирането с 27 точки, докато Оуд-Хеверлее е на предпоследното 15-то място с 19 точки. Лидер е Стандарт (Лиеж) с 51 пункта.