Воденият от Димитър Димитров-Херо Амкар (Перм) се класира за 1/8-финалите на турнира за купата на Русия, след като се наложи с 2:1 като гост на Авагард (Курск).

Първото попадение за Амкар бе дело на българина Георги Пеев, който се разписа в 9-ата минута. Тимът на Херо бързо удвои, след като Сикимич бе точен в 11-ата минута. Домакините от Курск върнаха едно попадение в 49-ата минута чрез Синяев.

Захари Сираков, Георги Пеев и привлеченият от Левски Жеан Карлош играха цял мач за Амкар. В следващия кръг тимът от Перм ще играе отново с Авангард, но от Подолск, който отстрани Ростов с 4:2.

Цветан Генков игра едно полувреме за Динамо (Москва), който отпадна от турнира след загуба с 0:2 от Волгар-Газпром. Българинът бе заменен на почивката от Дмитрий Комбаров. С попадения за домакините се отчетоха Сенников в 69-ата и Николаев в 70-ата минута. Волгар-Газпром ще играе с победителя от мача Алания – Том в следващия кръг./БЛИЦ