Херта (Берлин) се изравни с Байерн (Мюнхен) на върха в Бундеслигата, след като удари Шалке 2:0 в среща от третия кръг. "Миньорите" от Гелзенкирхен продължават неубедителното си представяне този сезон без спечелена точка и вкаран гол, след като две индивидуални грешки ги провалиха в иначе равностойната среща.

В 64-ата минута Стамбули загуби топката край тъчлинията и последва пас на Петер Пекарик към Мичел Вайзер. Бившият играч на Байерн (Мюнхен) заби топката в десния ъгъл на Ралф Феерман за 1:0.

Точно десет минути по-късно Бенталеб сгреши в средата и този път Вайзер направи асистенция - в случая към Валентин Щокер, който запази хладнокръвие и прониза вратаря за 2:0.

Така новият наставник на "кралскосините" Маркус Вайнцийрл записа изключително негативен рекорд, превръщайки се в първия треньор с три поредни загуби начело на отбора в първенството.

Херта е втори в класирането с 9 точки, като изостава от лидера Байерн само по голова разлика. Шалке е 17-и без точков актив.