Шампионът ПСЖ спечели с 3:0 при визитата си на Реймс в мач от 12-ия кръг на френската Лига 1 и след петата си поредна победа се изкачи на върха във временното класиране.

Гостите от Париж поведоха още в третата минута, когато Усман Дембеле центрира добре от дълбочина и в наказателното поле Килиан Мбапе прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Реймс.

Пет минути след това Мохамед Дарами вкара изравнително попадение, което обаче не бе зачетено от ВАР заради засада.

Четири минути преди края на първото полувреме Реймс можеше да изравни, но удар на Амир Ричардсън бе спасен от Джанлуиджи Донарума.

Десетина минути след началото на втората част италианският вратар на гостите отново се намеси, като този път спаси удар с глава на Емануел Агбаду.

Точно преди изтичането на час игра Карлос Солер с много добър пас намери Мбапе в наказателното поле и френският нападател отблизо вкара втория си гол.

Мачът бе решен в 82-ата минута, когато Мбапе оформи своя хеттрик, засичайки центриране на Брадли Баркола.

След успеха си парижани имат 27 точки на първата позиция. Реймс остава четвърти с 20 точки.