Касъмпаша, където играят българите Георги Сърмов и Николай Димитров официално изпадна от елита на Турция. В мач от 31-ия кръг тимът от Истанбул завърши 2:2 у дома срещу Коняспор и вече няма и теоритични шансове за спасение.

Сърмов и Хичо бяха титуляри за домакините. Първият остана на терена до последния съдийски сигнал, а Димитров беше сменен в 56-ата минута.

Касъмпаша можеше да се поздрави с успеха, но в последната минута гостите изравниха, въпреки че в 76-ата техен играч получи червен картон.

Халил Чолак откри за тима на Хичо и Сърмов в 21-ата, а Мехмет Седеф изравни в 67-ата. Ерсен Мартин даде преднина на домакините в 75-ата - 2:1, но в 90-ата Марчин Робак вкара за крайното 2:2.

След издънката Касъмпаша остана на дъното с 23 точки и три кръга преди края е на 10 точки от спасителното 15-о място, което автоматично го праща във втория ешелон на турския футбол. По всяка вероятност двамата българи няма да останат в тима през следващия сезон.

Коняспор заема предпоследната 17-а позиция също с 23 точки и няма шанс за спасение. /БЛИЦ