Хофенхайм победи гостуващия Волфсбург с 3:0 в мач от 26-ия кръг на германската Бундеслига. Нико Шулц (18) вкара единствения гол през първата част, а след почивката Серж Гнабри (77-дузпа) удвои аванса на домакините. Три минути след това Йосуа Гилавоги си вкара автогол и оформи крайния резултат. Така Хофенхайм запазва седмата си позиция с 38 точки. „Вълците” са 15-и с 25 точки.

Хановер 96 падна от гостуващия Аугсбург с 1:3. Три от попаденията паднаха през първата част. Михаел Грегорич (26) изведе гостите напред в резултата след пас на Каюби, а сенегалецът Салиф Сане (37) изравни. Секунди преди почивката Гойко Качар (45+2) пак даде аванс на тима от Бавария, а през второто полувреме Михаел Грегорич (83) вкара втори гол след асистенция на Макс и оформи крайното 1:3. След победата си Ауггсбург се изкачи на осмо място с 35 точки. Хановер 96 е на 12-а позиция с 32 точки.

Херта пък завърши 0:0 с Фрайбург в Берлин и четвърти пореден кръг остана без победа – 2 равенства и 2 загуби без нито един вкаран гол. Така „старата дама” излезе на 11-а позиция с 32 точки. Брайзгауци записаха второ реми в последните три кръга, в които и загубиха веднъж. Те са 13-и с 30 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!