Хофенхайм записа четвърто поредно равенство от началото на сезона, след като в мач от четвъртия кръг на Бундеслигата получи гол в добавеното време и направи 1:1 като гост на Дармщад.

Андрей Крамарич даде аванс на Хофе в самото начало на второ полувреме, но Денис Олиник изравни за „лилиите“ във втората минута на добавеното време.

Хофенхайм заема 11-о място в класирането с 4 точки и е пред Дармщад само заради по-добрата си голова разлика.

Хамбургер допусна трета поредна загуба, след като отстъпи с 0:1 като гост на новака Фрайбург. Нилс Петерсен вкара единствения гол в мача в 70-ата минута. Така брайзгауци излязоха осми в класирането с шест точки, а Хамбургер е 16-и с една.

Инголщад също записа трето поредно поражение, допускайки домакинско 0:2 срещу Айнтрахт (Франкфурт). Давид Абрахам откри за „орлите“ в добавеното време на първата част, а Бастиан Оципка удвои в 50-ата минута. Така Айнтрахт излезе четвърти с 9 точки, колкото имат Байерн, Борусия (Дортмунд) и Херта. Баварците и берлинчани са мач по-малко и утре вечер излизат едни срещу други в Мюнхен.