Хофенхайм прекъсна серията си от четири поредни мача без победа, след като в мач от 8 кръг на Бундеслигата се наложи с 3:2 над Борусия (Мьонхенгладбах).

Гостите завършиха мача с 9 души след червените картони на Хуан Аранго и Себастиан Шахтен. За тима от Мьонхенгладбах това бе пети пореден мач без победа.

Борусия откри резултата в 12-ата минута чрез аржентинския нападател Раул Бобадия. Веднага след почивката Демба Ба изравни за Хофенхайм, а домакините доведоха нещата до обрат в 67-ата минута, когато Андерсон си вкара автогол.

Осем минути преди края Сеяд Салихович вкара трети гол за Хофенхайм. Босненецът бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Шахтен срещу Демба Ба. В добавеното време Мохамаду Идрису вкара втори гол за гостите, които вече бяха с двама души по-малко.

Победата прати Хофенхайм на четвърто място в класирането с 14 точки, на 7 от лидера Борусия (Дортмунд). Тимът от Мьонхенгладбах е на 15-о място с шест точки./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 8 КРЪГ
От 15 октомври (петък)
0:1 Якуб Блашчиковски (20), 1:1 Лукас Подолски (82), 1:2 Нури Шахин (90+1)

От 16 октомври (събота)
1:0 Марио Гомес (21), 2:0 Марио Гомес (77), 3:0 Марио Гомес (90)

0:1 Гебхарт (15), 1:1 Еду (29), 1:2 Харник (74), 2:2 Хунтелаар (80-дузпа)

Вердер – Фрайбург 2:1
1:0 Хънт (33), 1:1 Шустер (62), 2:1 Уго Алмейда (73)

0:1 Гереро (89)

Санкт Паули – Нюрнберг 3:2
1:0 Асамоа (45), 1:1 Екичи (48), 2:1 Еберс (59), 2:2 Волф (62), 3:2 Брънс (81)

1:0 Диего (9), 2:0 Графите (68), 2:1 Симон Ролфс (72), 2:2 Артуро Видал (75-дузпа), 2:3 Симон Ролфс (83)

От 17 октомври (неделя)
0:1 Теофанис Гекас (45), 0:2 Теофанис Гекас (67), 0:3 Александер Майер (83)

0:1 Раул Бобадия (12), 1:1 Демба Ба (46), 2:1 Андерсон (67-автогол), 3:1 Сеяд Салихович (82-дузпа), 3:2 Мохамаду Идрису (90+1)