Норвегия победи с 3:0 Косово в приятелски мач в Осло. Над всички беше голямата звезда на домакините Ерлинг Холанд, който наниза и трите гола в мача - в 15-ата, 70-ата и 75-ата минути.

Норвежците поведоха рано. В 15-ата минута Дейвид Волфе центрира отляво и поднесе топката на главата на Холанд, който отблизо бе точен за 1:0. Звездата на Манчестър Сити удвои преднината на своя тим в 70-ата минута. Той получи извеждащ пас от Антонио Нуса и технично прехвърли вратаря за 2:0.

Холанд оформи хеттрика си в 75-ата минута. Нападателят овладя топката и комбинира с Арон Дьонум, след което хладнокръвно отбеляза за 3:0.

Така Норвегия си върна самочувствието след трите поредни мача без победа. След три дни тимът ще изиграе още една контрола - ще гостува на Дания в Брьондби.