Дания надви с 2:1 Швеция в контролна среща в Копенхаген. Пиер-Емил Хьойберг и Кристиан Ериксен отбелязаха головете за победителите.

Домакините откриха резултата на стадион "Паркен" след само 77 секунди игра. Пиер-Емил Хьойберг от Тотнъм засече центриране от ъглов удар на Кристиан Ериксен - 1:0.

В деветата минута шведите отговориха с изравнително попадение. Александър Исак се разписа с изстрел с левия крак - 1:1.

След почивката голмайсторът Хьойберг бе заменен и даде капитанската лента на Кристиан Ериксен. След като се отчете с асистенция за първия гол, 32-годишният полузащитник на Манчестър Юнайтед отбеляза победното попадение. Ериксен стреля извън наказателното поле и наказа стража на Швеция и Астън Вила Робин Олсен за крайното 2:1.

За датчаните предстои домакинство на Норвегия, докато шведите ще посрещнат Сърбия в контрола.

Както е известно, "червения динамит" ще участва на Евро 2024 в Германия. Дания е в група със Словения, Англия и Сърбия.