Холандският национал Джорджино Вайналдум влезе в историята на Висшата лига, след като вкара четири гола за Нюкасъл при победата с 6:2 над Норич в мач от 9 кръг на Висшата лига. Това беше първият успех на „свраките“ в първенството от началото на сезона.

Вайналдум откри резултата в 14-ата минута, но шест минути по-късно Диодон Мбокани изравни. В 26-ата минута холандецът възстанови аванса на „свраките“.

Айосе Перес се разписа за домакините в 33-ата минута, а изключително драматичното начало на мача, след като само минута по-късно Нейтън Редмънд вкара втория гол на „канарчетата“ в мача.

Александър Митрович успокои Нюкасъл с попадението си в 64-ата минута, а до края на мача Вайналдум се разписа още два пъти – в 66-ата и 89-ата.

Джорджино Вайналдум стана едва вторият играч в историята на Нюкасъл, вкарал 4 гола в един мач. Първият е Алан Шиърър, който на 19 септември 1999 г. се разписва пет пъти за „свраките“ при успеха с 8:0 над Шефилд Уензди.

Нападателят на „черно-белите“ стана и вторият холандец с четири гола в един мач във Висшата лига след Джими-Флойд Хаселбенк, който на 21 октомври 2000 г. се разписва четири пъти за Челси при 6:1 над Ковънтри.

Челси - Астън Вила 2:0
1:0 Диего Коста (34), 2:0 Алан Хътън (54-автогол)
17.10.15
17:00 ч.
Манчестър Сити - Борнемут 5:1
1:0 Рахийм Стърлинг (7), 2:0 Вилфрид Бони (11), 2:1 Глен Мъри (22), 3:1 Рахийм Стърлинг (29), 4:1 Рахийм Стърлинг (45), 5:1 Вилфрид Бони (89)
17.10.15
17:00 ч.
Саутхемптън - Лестър 2:2
1:0 Хосе Фонте (21), 2:0 Върджил ван Дайк (37), 2:1 Джейми Варди (66), 2:0 Джейми Варди (90)
17.10.15
17:00 ч.
Евертън - Манчестър Юнайтед 0:3
0:1 Морган Шнайдерлин (18), 0:2 Андер Ерера (22), 0:3 Уейн Рууни (62)
Кристъл Палас - Уест Хям 1:3
0:1 Карл Дженкинсън (22), 1:1 Йоан Кабай (25-дузпа), 1:2 Мануел Лансини (88), 1:3 Димитри Пайе (90)
17.10.15
19:30 ч.
Уотфорд - Арсенал 0:3
0:1 Алексис Санчес (62), 0:2 Оливие Жиру (68), 0:3 Аарън Рамзи (74)
18.10.15
18:00 ч.
Нюкасъл - Норич 6:2
1:0 Джорджино Вайналдум (14), 1:1 Диодон Мбокани (20), 2:1 Джорджино Вайналдум (26), 3:1 Айосе Перес (33), 3:2 Нейтън Редмънд (34), 4:2 Александър Митрович (64), 5:2 Джорджино Вайналдум (66), 6:2 Джорджино Вайналдум (89)