Холандия се развихри и размаза Северна Ирландия с 6:0 в последната си контрола от подготовката за Евро 2012 в Полша и Украйна от 8 юни до 1 юли. "Оранжевите" са в Група "B" с тимовете на Германия, Португалия и Дания, срещу който излизат в първия си мач на 9 юни (събота) в украинския град Харков.

Само преди седмица „лалетата” загубиха на „Амстердам Арена” от България (1:2) и оставиха доста съмнения за формата си, но тази вечер на същия този сезон не показаха никаква милост срещу Северна Ирландия.

Обявеният за твърд титуляр за мачовете от Европейското първенство Робин ван Перси се отличи с 2 гола и 2 асистенции. Голмайсторът на Арсенал и Висшата лига откри резултата в 11-ата минута след пас на Уесли Снайдер, а в 29-ата минута се разписа и от дузпа. Между тези два гола Уесли Снайдер също бе точен в 15-ата минута. Още преди почивката „оранжевите” дръпнаха с 4:0, след като в 37-ата минута халфът на Барселона Ибрахим Афелай завърши с гол подаване на Ван Перси.

След почивката възпитаниците на Берт ван Марвайк продължиха да диктуват събитията и стигнаха до още две попадения. В 51-ата минута Ибрахим Афелай вкара втория си гол в мача за 5:0, а головият пас отново бе дело на Ван Перси. В 78-ата минута пък самият Афелай асистира на бранителя на Фейенорд Рон Влаар, който оформи крайното 6:0.

Холандия - Северна Ирландия 6:0
1:0 Робин ван Перси (11), 2:0 Уесли Снайдер (15), 3:0 Робин ван Перси (29-дузпа), 4:0 Ибрахим Афелай (37), 5:0 Ибрахим Афелай (51), 6:0 Рон Влаар (78)

Съставът на Холандия: Маартен Стекеленбург, Джон Хейтинга, Рон Влаар, Грегори Ван дер Вил, Йетро Вилемс (78 – Стийн Схаарс), Ариен Робен (82 – Лусиано Нарсинг), Уесли Снайдер (70 – Дирк Каут), Марк ван Бомел (57 – Рафаел Ван дер Ваарт), Найджъл Де Йонг, Ибрахим Афелай, Робин ван Перси (57 – Клаас Ян Хунтелаар)