Холандия шокира Англия с 2:1 в приятелска среща, играна на "Уембли". По този начин "лалетата" приземиха противниците си, които вирнаха носове след победата си над Германия в Берлин преди дни. За Англия това беше седми пореден мач, в които не може да победи този съперник. Гостите спряха и серия от девет поредни успеха на албионци, които получиха 2 гола на „Уембли” за пръв път от мача с Чили през ноември 20013 г. Това бе и седмата загуба на Рой Ходжсън като мениджър на „трите лъва”.

Те пропуснаха и няколко възможности да отбележат, заради слаб завършек на атаките си. Въпреки това домакините изтръпнаха в 7-ата минута, когато Дани Роуз извърши фаул срещу Жоел Фелтман в наказателното поле, но реферът не отсъди дузпа.

В 14-ата минута двоят бе прекъснат за една минута а феновете отдадоха почит на починалия преди дни легендарен футболист и треньор Йохан Кройф.

В 41 ата минута минута Англия стигна до гол, след многоходова комбинация, стартирала по лявото крило. Лалана овладя на дузпата пас на Милнър и продължи вдясно към Уолкър. Той върна към близкия ъгъл, където непокритият Джейми Варди с плътен изстрел направи 1:0.

След подновяване на играта Холандия получи право на дузпа, след като Дани Роуз игра сръка. Винсент Янсен застана зад топката и изравни в 51-ата минута.

Холандците удържаха атаките на домакините и стигнаха до втори гол в 77-ата минута. Винсент Янсен давми Джегиелка в наказателното поле и от аутлинията върна към непокрития Лучано Нарсинг, който с топовен шут изведе „лалетата” напред.

Англия не успя да се отърси от шока и така загуби двубоя с 1:2.

Съставите:

EnglandАнглия: Фрейзър Форстър, Дани Роуз, Крис Смолинг, Адам Лалана, Кайл Уолкър, Джон Стоунс, Джеймс Милнър, Даниел Дринкуотър, Джейми Варди, Рос Баркли, Даниел Стъридж

Селекционер: Рой Ходжсън

NetherlandsХоландия: Жероен Зоет, Жоел Велтман, Джефри Брума, Джетро Вилемс, Мемфис Депай, Дейли Блинд, Куинси Промс, Ричадли Базоер, Джеоржино Виналдум, Ибрахим Афелай, Винсент Йенсен

Селекционер: Дани Блинд