Хърватия обърна друг участник на световното първенство Сенегал с 2:1 в последната си контрола преди Мондиал 2018 в Русия от 14 юни до 15 юли. Срещата се игра в хърватския град Осиек.

„Лъвовете от Теранга“ поведоха с гол на Исмайла Сар (48) в началото на втората част, но „шахматистите“ направиха пълен обрат чрез Иван Перишич (63) от фаул и Андрей Крамарич (78) след рикошет и добавка.

Гостите първи откриха резултата в срещата в началото на второто полувреме. В 48-ата минута Исмайла Сар бе намерен с дълъг пас в наказателното поле, овладя технично и веднага прати топката във вратата за 0:1.

Хърватите са в група „D“ на Мондиала с отборите на Нигерия (16 юни), Аржентина (21 юни) и Исландия (26 юни). Сенегал има още една контрола срещу Южна Корея на 11 юни в австрийския град Грьодиг, а след това заминава за Световното в Русия, където е сред отборите в група „H“ с тимовете на Полша (19 юни), Япония (24 юни) и Колумбия (28 юни).