Хърватия разби у дома Азербайджан с 6:0 в европейска квалификация и оглави временното класиране в група „H”, в която е и националният тим на България.

Головият спектакъл на „Градския стадион” в Осиек започна още в 11-ата минута, когато Андрей Крамарич се възползва от подаване на Дарио Сърна и реализира за 1:0. До почивката последваха две попадения на влезлия като резерва Иван Перишич в 34-ата и 45-ата минута след асистенции на Иван Ракитич и Даниел Пранич, а още един гол в добавеното време на първата част реализира и Марсело Брозович (45+1) след подаване на Лука Модрич, за да набъбне резултатът до 4:0.

През втората част в 56-ата минута „шахматистите” получиха право да изпълнят дузпа, а Лука Модрич бе безпогрешен от бялата точка за 5:0. Пет минути по-късно пък Рашад Садигов от гостите си отбеляза автогол за 6:0. Постепенно домакините намалиха оборотите и други попадения не бяха отбелязани.

След убедителния си успех „огнените” оглавиха временното класиране в групата с пълен актив от 9 точки и много по-добра голова разлика от Италия, чийто състава има същия актив. И двата тима имат аванс от 3 точки пред третия Норвегия и 6 точки пред България. Азербайджан се озова на дъното без точков актив и с по-лоша голова разлика от Малта.

Хърватия – Азербайджан 6:0
1:0 Андрей Крамарич (11), 2:0 Иван Перишич (34), 3:0 Иван Перишич (45), 4:0 Марсело Брозович (45+2), 5:0 Лука Модрич (56-дузпа), 6:0 Рашад Садигов (61-автогол)