Хърватия победи като домакин Исландия с 2:0 в среща от група „I” на световните квалификации от зона Европа и остана лидер във временното класиране. Мачът се игра пред празните трибуни на стадион „Максимир” в Загреб заради наказание за „шахматистите” заради феновете им. Воденият от Анте Чачич тим поведе още в 15-ата минута, когато Марсел Брозович отбеляза красив гол с удар от далечна дистанция. Хърватите продължиха да доминират, но до края на първата част не реализираха други попадения. След почивката домакините направиха още един куп пропуски, като веднъж гостите изчистиха топката и от голлинията. Все пак в добавеното време Марсело Брозович (90+1) вкара втория си гол в мача след самостоятелна акция и отново удар извън границата на наказателното поле, оформяйки крайното 2:0. В последните секунди Иван Перишич си изкара червен картон и хърватите завършиха мача в намален състав. С успеха си Хърватия събра 10 точки и оглавява временното класиране. Исландия е на втора позиция със 7 точки.

В същото време Турция срази у дома Косово с 2:0. През първата част гостите се държаха достойно и не допуснаха попадение, но малко след почивката Бурак Йълмаз (51) изведе домакините напред в резултата, а Волкан Шен (55) рано уби интригата. До края на мача други попадения не бяха реализирани и след първия си успех в световните квалификации Турция събра 5 точки, но остава на четвърта позиция заради по-слабата си голова разлика от Украйна, чийто тим е домакин на Финландия по-късно тази вечер. Косово е на последната позиция с 1 точка.