Кирил Десподов се превърна в герой за Щурм (Грац), донасяйки победата с 2:1 над Хартберг. Българският национал вкара и двете попадения за тима си при успеха в срещата от 26-ия кръг на Бундеслигата в Австрия.

Десподов беше титуляр и демонстрира класата си, изигравайки пълни 90 минути, след като бе оставен на пейката срещу шампиона Ред Бул Залцбург (1:5).

Щурм беше в серия от четири поредни загуби в шампионата, която успя да прекъсне благодарение на блестящото представяне на българина.

Winbet -най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Гостите изоставаха в резултата броени минути преди края, след като в деветата Тобиас Кайнц вкара за 1:0. В 85-ата Десподов изравни, а 4 минути след това донесе пълния обрат и трите точки за Щурм. И двете попадения бившият ас на ЦСКА вкара, изпълнявайки майсторски пряк свободен удар.

Отборът от Грац събра 19 в актива си и е на шестото място, само на точка зад петия Хартберг.

В среща днес, както и в следващите три, Десподов и компания са без треньора Нестор Ел Маестро, който беше тежко наказан след скандалното му изказване срещу съдията на мача с РБ Залцбург.