Вратарят на Черно море Георги Китанов, който от няколко дни е на проби в ПСВ Айндховен, участва в учебна игра. Юношата на “моряците” пази едно полувреме за втория състав на филипсите срещу втородивизионния Го Ахед Ийгълс. Проверката завърши 4:4, като три от попаденията, инкасирани от ПСВ, бяха в мрежата на Китанов. Той замени на почивката Ерик Верстапен при резултат 1:1. 17-годишният вратар обаче не носи вина за нито един от головете. Китанов ще тренира с ПСВ Айндховен до сряда, след което се завръща във Варна, и ще очаква решението на холандците. Той остави добри впечатления с изявите си в първите тренировки, но на този етап няма индикации дали ще получи предложение за договор. Ако Китанов бъде привлечен в ПСВ, Георги Иванов-Гонзо ще трябва да търси още един вратар, който да се конкурира с Иван Караджов./БЛИЦ