Фулъм записа гръмка победа с 5:2 срещу Нюкасъл на "Крейвън Котидж". В герой за домакините се превърна Клинт Демпси, който вкара хеттрик във вратата на "свраките".

Тимът от Западен Лондон губеше до почивката с 0:1 след попадение на Дани Гътри в 43-ата минута, но през втората част само за 16 минути - между 52-ата и 68-ата избраниците на Мартин Йол стигнаха до 4 безответни попадения и бързо отказаха съперника.

Първо Дани Мърфи изравни от дузпа, отсъдена за фаул на Давиде Сантон срещу Деймиън Дъф. Малко по-късно Клинт Демпси даде преднина на Фулъм след пас на Боби Замора. Отново същият сценарий - асистенция на нападателя и гол на американеца се разигра за 3:1 в 68-ата минута, а малко след това Замора от дузпа направи 4:1.

В 85-ата Хатем Бен Арфа вкара за "свраките", а в 89-ата Демпси оформи своя хеттрик - 5:2.

Така Фулъм събра 26 точки и заема 12-ото място, а Нюкасъл остана с 36 на 6-ата позиция.

В друг мач от 22-ия кръг на Висшата лига КПР се наложи с 3:1 срещу Уигън и се изкачи на 16-ото място с актив от 20 точки. Уест Бромич пък постигна победа с 2:1 при гостуването си на Сток Сити, а Съндърланд надделя с 2:0 у дома срещу Суонзи.

Евертън - Блекбърн 1:1
1:0 Тим Кейхил (25), 1:1 Дейвид Гудуили (72)
21.01.12
17:00 ч.
Фулъм - Нюкасъл 5:2
0:1 Дани Гътри (32), 1:1 Дани Мърфи (52-дузпа), 2:1 Клинт Демпси (59), 3:1 Клинт Демпси (65), 4:1 Боби Замора (68-дузпа), 4:2 Хатем Бен Арфа (85), 5:2 Клинт Демпси (89)
21.01.12
17:00 ч.
КПР - Уигън 3:1
1:0 Хейдар Хелгусон (33-дузпа), 2:0 Акош Бусаки (45), 2:1 Уго Родалега (66), 3:1 Томи Смит (81)
21.01.12
17:00 ч.
Сток Сити - Уест Бромич 1:2
0:1 Джеймс Морисън (35), 1:1 Камерън Джером (86), 1:2 Греъм Доранс (90)
21.01.12
17:00 ч.
Съндърланд - Суонзи 2:0
1:0 Стефан Сесеньон (14), 2:0 Крейг Гарднър (85)
21.01.12
17:00 ч.
Уулвърхемптън - Астън Вила 2:3
0:1 Дарън Бент (11-дузпа), 1:1 Майкъл Кайтли (21), 2:1 Дейвид Едуардс (31), 2:2 Роби Кийн (51), 2:3 Роби Кийн (85)
Манчестър Сити - Тотнъм (Диема)
Баланс: 125 мача, 47 победи за Манчестър Сити, 31 равенства, 47 победи за Тотнъм