ВСИЧКО ОТ КОПА АМЕРИКА В БЛИЦ - ТУК!

Колумбия се класира за финала на Копа Америка, надделявайки с 1:0 срещу Уругвай. Единственото попадение отбеляза Джеферсон Лерма в 40-ата минута. Полуфиналът се игра на стадион "Банк ъф Америка" в Шарлът.

Колумбийците постигнаха изключителен подвиг, тъй като играха с човек по-малко от края на първото полувреме, когато Даниел Муньос беше изгонен след втори жълт картон.

Това е първи финал за Колумбия от 23 години. За последно тази страна игра в двубоя за титлата в турнира през 2001 г., когато беше домакин и спечели с 1:0 срещу Мексико с гол на защитника Иван Рамиро Кордоба.

На финала в неделя срещу понеделник (3:00 часа българско време) на "Хард рок стейдиъм" в Маями тимът на аржентинския селекционер Нестор Лоренсо ще има трудната задача срещу действащия шампион и голям фаворит Аржентина.

Колумбийците нямат загуба вече в 28 поредни мача. Последното поражение на тима е от Аржентина (0:1) през февруари 2022 г.