Коринтианс стана шампион на Бразилия за пети път в историята си. В мач от последния 38-и кръг тимът завърши 0:0 с градския съперник Палмейрас. Коринтианс завърши с две точки повече от Васко да Гама, който в дербито на Рио де Жанейро направи 1:1 с Фламенго.

Коринтианс е шампион на Бразилия за тази година със 71 точки, следван от Васко да Гама - 69 точки, Флуминенсе - 63 точки, Фламенго - 61 точки, и др. Тези четири отбора - Коринтианс, Васко да Гама, Флуминенсе и Фламенго, ще играят през следващата година в турнира Копа Либертадорес. Отборите, класирали се от 5-о до 12-о място в бразилското първенство, ще играят в турнира Копа Судамерикана.

От първа бразилска дивизия, в която играят 20 отбора, изпадат Атлетико Паранаензе, Сеара, Америка Минас Жераис и Аваи.

Мачът между Коринтианс и Палмейрас започна с отдаване на почит към паметта на Доктор Сократес. Двата отбора се наредиха в центъра на терена, а всеки от играчите на Коринтианс беше вдигнал дясната си ръка със свит юмрук, напомняйки за начина, по който легендата на бразилския и световен футбол празнуваше попаденията си. Преди това беше изпратен ковчега с тялото на Сократес, който игра за Коринтианс между 1978 и 1984 година, като отбеляза 172 гола за клуба.

През първото полувреме Коринтианс изпусна по-добрите положения за гол, а в 49-ата минута Хорхе Валдивия остави Палмейрас с човек по-малко. В 75-ата минута и Уолъс от домакините от Коринтианс беше изгонен с червен картон, след което и двата тима останаха с по десет души. До края гол не падна, а в последните секунди реферът показа по още един червен картон на футболисти от двата тима след масово сбиване.

Титлата е пета за Коринтианс в съвременната история на бразилското първенство (след 1971 година, когато започва да се провежда общонационален шампионат). За последно Коринтианс триумфира през 2005 година, когато имаше в състава си аржентинските национали Карлос Тевес и Хавиер Масчерано.