Рекордьорът по шампионски титли на Германия Байерн записа кошмарен старт на сезона в Бундеслигата, след като още в първия кръг загуби на „Алианц Арена” в Мюнхен от Борусия (Мьонхенгладбах) с 0:1. Единственото и победно попадение за гостите отбеляза Игор Де Камарго в 62-ата минута. Друг негов гол пък бе отменен 120 секунди по-рано.

През първото полувреме баварците владееха повече топката и се опитваха да натиснат съперника, но така и не успяха да създадат чисто голово положение. Такова обаче имаше пред тяхната врата в 40-ата минута, когато Хуан Аранго стреля опасно с външен фалц от около 23 метра, но опитът му да прехвърли Мануел Нойер се провали. Вратарят се разтегна максимално и успя да избие топката в корнер, след който не последва нищо опасно.

Всичко по-интересно в мача се случи след почивката. Байерн отново имаше превес във владението на топката, докато гостите от М’гладбах търсеха изненадата след статични положения или на контраатака. В 55-ата минута след центриране от корнер голмайсторът на Бундеслигата за миналия сезон Марио Гомес засече топката с глава, но тя се отби в десния страничен стълб на вратата на гостите. Те от своя страна стигнаха до гол в 60-ата минута след центриране отдясно от фаул и удар с глава на Игор Де Камарго. Попадението обаче бе отменено справедливо заради нарушение в атака на нападателя. Само 2 минути по-късно обаче и съдията не можа да помогне на баварците. При наглед безобидно изчистена топка от бранителя на „жребците” Роел Броуерс, тя достигна чак до наказателното поле на Байерн, където нито Жером Боатенг, нито притичалият вратар Мануел Нойер успяха да изпреварят Игор Де Камарго, който с глава я прати в мрежата за 0:1.

От тук насетне последва тотален натиск на баварците, които натикаха съперника в собственото му наказателно поле. В 65-ата минута Ариен Робен проби отдясно и навлезе в наказателното поле на гостите и стреля почти фронтално, но вратарят Марк-Андре Тер Щеген отрази с вещина. Четвърт час преди края наставникът на домакините Юп Хайнкес усили нападателната мощ на тима си, след като пусна в игра новото попълнение Нилс Петерсен, дошъл от Енерги Котбур, на мястото на бранителя Жером Боатенг, който пък бе привлечен от Манчестър Сити. Няколко секунди по-късно Тер Щеген отрази мощен шут от границата на наказателното поле, а Марио Гомес с добавка вкара гол, който обаче бе отменен заради засада. На повторенията се видя, че точно Гомес не е в положение на засада.

Финалният натиск на баварците не даде резултат и с оглед показаното на терена те напълно заслужено загубиха на свой терен. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 1 КРЪГ
05.08.11
21:30 часа
Борусия (Дортмунд) – Хамбургер 3:1
1:0 Кевин Гроскройц (17), 2:0 Марио Гьотце (29), 3:0 Кевин Гроскройц (48), 3:1 Роберт Теше (79)
06.08.11
16:30 часа
Вердер – Кайзерслаутерн 2:0
1:0 Маркус Розенберг (60), 3:0 Маркус Розенберг (81)
06.08.11
16:30 часа
Хановер – Хофенхайм 2:1
1:0 Ян Шлаудраф (15), 1:1 Сеяд Салихович (18-дузпа), 2:1 Мохамед Абделауе (30-дузпа)
06.08.11
16:30 часа
Щутгарт – Шалке 04 3:0
1:0 Какау (37), 2:0 Мартин Харник (56), 3:0 Шинджи Оказаки (89)
06.08.11
16:30 часа
Кьолн – Волфсбург 0:3
0:1 Патрик Хелмес (17), 0:2 Марсел Шефер (85), 0:3 Патрик Хелмес (90)
06.08.11
16:30 часа
Аугсбург – Фрайбург 2:2
0:1 Папис Демба Сисе (48), 1:1 Саша Мьолдерс (53), 1:2 Седрик Макиади (55), 2:2 Саша Мьолдерс (81)