Страхил Попов и съотборниците му в Хатайспор загубиха с кошмарното 0:7 при визитата си на Бешикташ в мач от 39-ия кръг на турската Суперлига.

Домакините вкараха пет гола през първото полувреме и принудиха треньора на Хатайспор Йомер Ердоган да смени трима от футболистите си, сред които беше и българският национал.

Дейвид Бабаджиде си вкара автогол във 2-ата минута, а до 14-ата на два пъти се разписа канадският национал Кайл Ларин (11, 14). Жорж-Кевин Н'Куду (38) и Радван Йълмаз (44) продължиха наказателната акция, а през второто полувреме Ларин (55, 65) вкара още две попадения и вече има 19 през сезона - с две по-малко от звездата на Хатайспор Аарън Бупендза, който води в голмайсторската листа.

Убедителната победа доближи Бешикташ до титлата, след като водените от Серген Ялчън "черни орли" имат аванс от 8 точки пред Фенербахче и 9 пред Галатасарай, но са и с мач повече. До края на сезона остават три кръга, а още в следващия Бешикташ излиза срещу Галатасарай в истанбулско дерни.

Дебютантът в елита този сезон Хатайспор е шести към момента с 57 точки, колкото има и петият Аланияспор.