Аржентина обърна Коста Рика с 3:1 във втората си контрола, проведена в Щатите.  Световните шампиони бяха без голямата си звезда Лео Меси на стадион "Лос Анджелис Мемориал Колизеум" и изненадващо първи допуснаха гол.

При първата си атака костариканците поведоха. Това се случи в 34-ата минута, когато Манфред Угалде довкара отбитата топка след шут на Алваро Самора за 0:1.

Аржентина имаше смазващо превъзходство, но така и не намираше целта до почивката.

На върха на атаката селекционерът Лионел Скалони започна с триото Ди Мария отдясно, Гарначо отляво и Хулиан Алварес в центъра.

През второто полувреме натискът на световния шампион стана още по-масивен.

В 52-рата минута получилият наскоро заплахи Анхел ди Мария възстанови равенството с прекрасно изпълнение от фаул.

В 56-ата минута асът на Ливърпул Алексис Мак Алистър отбеляза с глава за 2:1, след като преди това удар на Никола Таяфико срещна напречната греда.

В 77-ата минута Родриго Де Паул изведе Лаутаро Мартинес в близост до вратата, а той от трудна позиция успя да насочи топката в мрежата за 3:1.

В последните минути вратарят Кейлор Навас спаси два сигурни гола след удари на Родриго де Паул и на Валентин Карбони.

Аржентина игра за първи път с новия си син резервен екип.