Кьолн победи у дома Вердер Бремен с класическото 3:0 в късната съботна среща от 19-ия кръг на германската Бундеслига. "Козлите" започнаха много силно мача и още в 6-ата минута откриха резултата след гол на Лукас Подолски, който получи чудесен пас от Фабрис Ерет и отблизо препарира Тим Вийзе за 1:0. След гола „бременските музиканти” реагираха и се опитаха да се върнат бързо в мача, но вместо да изравнят, те получиха втори гол във вратата си. В 33-ата минута Адам Матушик получи чудесно подаване от Андрезиньо, след което се освободи от опеката на Торстен Фрингс и Петри Пасанен, преди да нанесе плътен удар в долния ляв ъгъл на вратата на Вийзе за 2:0.

След почивката Кьолн продължи да държи инициативата, но изпусна един куп положения. Все пак "козлите" направиха резултата класически в 84-ата минута, когато Славомир Пешко първо излъга вратаря Вийзе, след което подаде на Подолски и той вкара втория си гол в мача за крайното 3:0.

С победата си Кьолн излезе извън зоната на изпадащите и вече е на 15-о място с актив от 19 точки, докато Вердер Бремен заема 14-ата позиция с 22 пункта. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 19 КРЪГ
От 21 януари (петък)
1:0 Младен Петрич (65)

На 22 януари (събота)
Байерн – Кайзерслаутерн 5:1
1:0 Ариен Робен (45), 2:0 Марио Гомес (47), 2:1 Моравек (62), 3:1 Марио Гомес (80), 4:1 Марио Гомес (84), 5:1 Томас Мюлер (90)

Кьолн – Вердер 3:0
1:0 Подолски (6), 2:0 Матушик (33), 3:0 Подолски (84)
На 23 януари (неделя)
16:30 часа Борусия (Мьонхенгладбах) – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 57 мача, 14 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 22 равенства, 21 победи за Байер (Леверкузен)

18:30 часа Хофенхайм – Санкт Паули (Евроспорт 2 България)
Баланс: 1 мач, 1 победа за Хофенхайм

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.