Айнтрахт (Франкфурт) загуби изненадващо у дома от борещия се за оставането си в елита Аугсбург с 1:3 в последната среща от 29-ия кръг на германската Бундеслига и сложи край на феноменалната си серия от 11 шампионатни мача без загуба – 7 победи и 4 равенства. Мачът бе дебют за новия наставник на гостите от Бавария Мартин Шмид.

Гонсало Пасиенсия (14) даде аванс на „орлите“ след пас на Костич, но Марко Рихтер (31, 45+4) направи пълен обрат за гостите още до почивката след подавания на Грегорич и Коо Джа-Чеол. Домакините бяха в намален състав почти цяло второ полувреме, след като в 47-ата минута Жлсон Фернандеш бе изгонен с втори жълт и червен картон. В края Михаел Грегорич (84) оформи крайния резултат след асистенция на Байер.

След успеха Аугсбург събра 28 точки и се изкачи на 14-а позиция, имайки аванс от 7 точки пред 16-ия Щутгарт, който е на позиция за бараж за оставане в елита срещу третия от Втора Бундеслига. Айнтрахт остава четвърти с 52 точки.