Челси и Борусия (Дортмунд) завършиха 1:1 в приятелска среща, играна на "Солджър Фийлд" в Чикаго. "Сините", водени от мениджъра Маурисио Почетино, успяха да спрат отличната серия на тима на Един Терзич от пет поредни победи в лятната подготовка.

Двете попадения в мача паднаха в заключителните минути. Борусия поведе чрез Мариус Волф в 80-ата, а "сините" се спасиха от загубата след точен изстрел на 19-годишния Мейсън Бърстоу в 89-ата минута.

Първото полувреме Челси бе доминиращият отбор, но не успя да материализира превъзходството си. Пропуски направиха Николас Джаксън и Леви Колуил.

Лошата новина за англичаните бе, че Кристофър Нкунку се контузи още в 22-ата минута и се наложи да напусне принудително.

Борусия играеше търпеливо и дочака своя шанс в 80-ата минута. Тогава при корнер топката бе изчистена, но попадна в краката на Самуел Бамба, неговият опит за удар мина през купа от играчи и стигна до Мариус Волф, който отблизо се разписа и "жълто-черните" поведоха с 1:0.

Челси успя да изравни в 89-ата минута чрез Мейсън Бърстоу, който отбеляза с глава за крайното 1:1.