Кристиан Димитров дебютира със загуба в Хайдук (Сплит) - 1:2 като гост на Славен Копривница в среща от 22-ия кръг на първенсвото в Хърватия.

Бившият футболист на Ботев (Пловдив) игра цял мач, но партньорът му в отбраната Станко Юрич беше отстранен с червен картон в 37-ата минута.

Воденият от Игор Тудор Хайдук започна силно срещата. В 13-ата минута се стигна до дузпа, която Едем Едуок реализира - 0:1.

В 31-ата минута гостите бяха близо до удвояване на преднината си, но пропуснаха добро положение. В 37-ата Хайдук остана с 10 човека заради червения картон. Кристиан Димитров получи нов партньор в центъра на защитата в лицето на влезлия Стипе Вучур, който замени автора на гола Едуок.

В последната минута на първата част Стипе Бачелич-Гъргич изравни, а в 88-ата Славен стигна до обрата с попадение на Иван Кръстанович от 30 метра.

След загубата Хайдук остава втори с 41 точки, но Динамо (Загреб) (с 53) може да увеличи дистанцията на върха. Риека е трети с 37 и също мач по-малко. Славен е седми с 21.