Ал Насър завърши 1:1 с Ал Етифак в мач от 29-ия кръг на саудитската професионална лига и загуби шансове за шампионската титлата. Така сезонът за Кристино Роналдо и компания ще е нулев, тъй като Ал Итихад е новият шампион на Саудитска Арабия.

Юсуф Ниакате изведе домакините напред в резултата в 43-ата минута, а Луис Густаво бе точен в 56-ата минута за Ал Насър. В 85-ата минута бразилецът отново порази целта, но попадението не бе зачетено. Така Ал Насър спечели точката и със сигурност ще завърши кампанията на 2-ро място, след като кръг преди края има 64 пункта.

Ал Итихад остана на първо място с актив от 69 точки, след като се наложиха с 3:0 над Ал Фейха. Ал Насър остана на три точки от Ал Итихад, но отборът на Кристиано Роналдо не може да догони шампионите, тъй като воденият от Нуно Ешпирито Санто тим има предимство в преките двубои.