Евентуалният съперник на Берое в Лига Европа Рапид (Виена) стартира лошо новия сезон в Австрия, губейки с 0:4 от Вакер.

Двубоят от първия кръг на местния шампионат се игра в Инсбрук и бе изгледан на живо от треньора на тима от Стара Загора Илиан Илиев.

Още в 9-ата минута домакините поведоха чрез Марсел Шретер. Три минути след това титулярният защитник на Рапид Марио Зонлайтнер се контузи жестоко и след сблъсък с противников играч остана да лежи на тревата със сцепена и разкървавена глава. Така треньорът Петер Пакулт се принуди да замени основния си футболист с Ханс Едер.

В 67-ата Фабиан Кох покачи на 2:0. В 82-ата отново Шретер бе в прегръдките на съотборниците си, правейки 3:0, а четвъртото попадение във вратата на Рапид падна в 90-ата минута, когато точен бе Томас Льофлер.

Както е известно, Берое почти сигурно ще играе срещу австрийския гранд в Третия квалификационен кръг на Лига Европа. Бившият тим на Трифон Иванов има преднина от 2:0 срещу Судува (Литва) преди реванша на 22 юли в Австрия.

Първият мач между носителя на Купата на България и Рапид е на 29 юли на стадион "Георги Аспарухов" в София. Реваншът във Виена ще бъде на 5 август. /
БЛИЦ

Съставът на Рапид (Виена):
1.Раймунд Хедъл, 25.Таню Кайхан, 6.Марио Зонлайтнер (12-18.Ханс Едер), 3.Юрген Паточка, 14.Маркус Кацер, 35.Ясин Пехливан (54-19.Кристофър Дражан), 11.Щефен Хофман, 8.Маркус Хейкинен, 17.Вели Кавлак, 16.Никица Йелавич, 9.Хамди Салихи (65-20.Рене Гатлер)