Испания продължи със слабото си представяне в контролите. Световният и европейски шампион стигна до 2:2 с Коста Рика след гол на Давид Вия в добавеното време.

След като отстъпи с 0:1 на Англия в събота, Испания изглеждаше беззъба в атака и уязвима в защита през първото полувреме под дъждовното небе на Сан Хосе. “Червените фурии” изоставаха с два гола на почивката, но подобриха представянето си през второто полувреме.

Капитанът Икер Касияс, който стана рекордьор по изиграни мачове за тима – 127 срещи, направи непривична грешка и подари топката на Рандал Бренес за първото попадение на домакините след половин час игра.

Точно преди почивката Коста Рика удвои. Капитанът Джоел Кембъл получи прекалено голямо простраство вдясно от вратата и с фалцов удар с левия крак би покрай Касияс.

Сеск Фабрегас имаше две добри положения за гол за Испания през първото полувреме, като и двете дойдоха след подавания на Андрес Иниеста. Тимът на Висенте дел Боске обаче бе бледа сянка на отбора, който спечели световната титла през 2010 г.

След триумфа си над Холандия в Йоханесбург, “червените фурии” записаха загуби в контролни срещи от Аржентина, Португалия, Италия и Англия.

Иберийците показаха повече настойчивост през второто полувреме и Иниеста стреля малко над гредата след самостоятелен пробив. Изпълнение на Давид Вия от пряк свободен удар накара вратаря Кейлор Навас да покаже най-доброто от себе си.

Дел Боске пусна в игра Фернандо Торес, Давид Силва, Санти Касорла и Хесус Навас. Това позволи на Испания да притисне противника и Силва върна едно попадение в 83-ата минута, а Вия изравни в края с глава след центриране на Касорла от фаул./БЛИЦ