Арсенал се класира за осминафиналите на ФА Къп след, след като се наложи с 2:1 над третодивизионния Хъдърсфилд след дузпа в края на мача.

“Артилеристите” откриха резултата в 22-ата минута, когато Питър Кларк прати топката в собствената си врата след удар на Никлас Бенднер. Три минути преди почивката лондончани останаха с човек по-малко заради червения картон на Себастиан Скилачи.

В 66-ата минута Алан Лий изравни за Хъдърсфилд, но четири минути преди края Сеск Фабрегас се разписа от дузпа, отсъдена за фаул на Джейми Маккомб срещу Бенднер.

Лошата новина за Арсенал в мача бе контузията на Самир Насри, който след половин час игра бе принудително заменен от Томаш Росицки. Според предварителните информации французинът има разтежение./БЛИЦ

ФА КЪП - 1/16-ФИНАЛИ

От 29 януари (събота)
Евертън (I) - Челси (I) 1:1
1:0 Луи Саха (62), 1:1 Саломон Калу (75)

Суонзи (II) - ЛЕЙТЪН ОРИЕНТ (III) 1:2
1:0 Джими Смит (35), 1:1 Седрик ван дер Гун (45), 1:2 Алан Тейт (88-дузпа)

АСТЪН ВИЛА (I) - Блекбърн (I) 3:1
1:0 Киърън Кларк (11), 1:1 Никола Калинич (18), 2:1 Робер Пирес (35), 3:1 Нейтън Делфунесо (42)

БЪРНЛИ (II) - Бъртън (IV) 3:2
1:0 Крис Ийгълс (39), 2:0 Крис Ийгълс (70), 2:1 Келвин Маконго (80), 3:1 Мартин Патерсън (90)

БИРМИНГАМ (I) - Ковънтри (II) 3:2
0:1 Марлън Кинг (11), 0:2 Ричард Ууд (26), 1:2 Дейвид Бентли (35), 2:2 Стюърт Парнаби (67), 3:2 Кевин Филипс (73)

Стивънидж (IV) - РЕДИНГ (II) 1:2
0:1 Микеле Лийджъртууд (23), 1:1 Дариус Чарлз (72), 1:2 Шейн Лонг (87)

ШЕФИЛД УЕНЗДИ (III) - Херефорд (IV) 4:1
0:1 Стюърт Флийтууд (9), 1:1 Дарън Потър (15), 2:1 Клинтън Морисън (69-дузпа), 3:1 Джърмейн Джонсън (77), 4:1 Клинтън Морисън (79-дузпа)

Саутхямптън (III) - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД (I) 1:2
1:0 Ричард Чаплоу (45), 1:1 Майкъл Оуен (65), 1:2 Хавиер Ернандес (75)

От 30 януари (неделя)
АРСЕНАЛ (I) - Хъдърсфийлд (III) 2:1
1:0 Питър Кларк (22-автогол), 1:1 Алан Лий (66), 271 Сеск Фабрегас (86-дузпа)

На 30 януари (неделя) от 15:00 часа

Уулвърхемптън (I) - Сток Сити (I)

Баланс: 7 мача, 6 победи за Уулвърхемптън, 1 равенство

На 30 януари (неделя) от 16:00 часа
Нотс Каунти (III) - Манчестър Сити (I) (Нова Спорт)
Баланс: 4 мача, 1 победа за Нотс Каунти, 1 равенство, 2 победи за Манчестър Сити

Уест Хям (I) - Нотингам (II)
Баланс: 4 мача, 3 победи за Уест Хям, 1 победа за Нотингам

На 30 януари (неделя) от 18:30 часа
Фулъм (I) - Тотнъм (I) (Диема)
Баланс: 7 мача, 5 победи за Тотнъм, 2 равенства

*Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за ФА Къп. При равенство следва преиграване. В скобите е посочена дивизията на съответния отбор.