Депортиво (Ла Коруня) и Гранада записаха изключително важни победи в борбата си за оцеляване в испанската Примера дивисион, а друг замесен в тази битка Ейбар стигна само до точка при визитата си на Хетафе.

Ла Коруня срази у дома спасилия се отдавна Леванте с 2:0. Головете за успеха на глисийци реализираха Лопо (21) и Хуанфран (80) след асистенции на Лукас Перес.

Така Депортиво събра 34 точки и запази 17-ото си място точно над опасната зона, имайки 2 точки аванс пред 18-ия Ейбар, който завърши 1:1 при гостуването си на Хетафе. Фреди Хинестроза (33) изведе домакините напред в резултата, но Борха Фернандес (36) изравни и донесе точката на Ейбар. След равенството Хетафе е 14-и с 37 точки, гарантирайки си оставането в елита.

Гранада пък разби като гост Реал Сосиедад с 3:0 на „Аноета” в Сан Себастиан. Попаденията за гостите от Андалусия вкараха Юсеф Ел Араби (74), асистиралият му Роберт Ибанйес (79) и Рубен Рочина (88). Така Гранада събра 34 точки и заема 16-а позиция, но също ще трепери до последно, след като има само 2 точки аванс пред 18-ия Ейбар.

В последния кръг Ейбар е домакин на изпадналия вече Кордоба. Гранада приема Атлетико (Мадрид), Ла Коруня гостува на Барселона, а четвъртият замесен в битката за оцеляване Алмерия, загубил днес при визитата си на Севиля с 1:2 е домакин на Валенсия, борещ се за четвъртата позиция, даваща право на участие в квалификациите на Шампионската лига.
ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 37 КРЪГ
17.05.15
20:00 ч.
Кордоба - Райо Валекано 1:2
0:1 Раул Баена (21), 1:1 Лусо (56), 1:2 Адри Ембарба (78)
17.05.15
20:00 ч.
Еспаньол - Реал (Мадрид) 1:4
0:1 Кристиано Роналдо (59), 1:1 Кристиан Стуани (73), 1:2 Марсело (79), 1:3 Кристиано Роналдо (83), 1:4 Кристиано Роналдо (90+1)
17.05.15
20:00 ч.
Валенсия - Селта 1:1
0:1 Пабло Ернандес (8), 1:1 Никола Отаменди (71)
17.05.15
20:00 ч.
Севиля - Алмерия 2:1
0:1 Тиеви Бифума (30), 1:1 Ибора (65), 2:1 Ибора (71)
17.05.15
20:00 ч.
Хетафе - Ейбар 1:1
1:0 Фреди Хинестроза (33), 1:1 Борха Фернандес (36)
Виляреал – Малага 2:1
1:0 Жерард Морено (82), 2:0 Жерард Морено (87), 2:1 Серхи Дардер (90)
17.05.15
20:00 ч.
Реал Сосиедад - Гранада 0:3
0:1 Юсеф Ел Араби (74), 0:2 Роберт Ибайес (79), 0:3 Рубен Рочина (88)
Елче - Атлетик Билбао 2:3
1:0 Жонатас (32), 2:0 Жонатас (45), 2:1 Агер Акече (80), 2:2 Микел Сан Хосе (87), 2:3 Инаки Уилямс (90+2)