Футболистът на Манчестър Сити Франк Лампард, който отбеляза победния гол за тима си срещу Лестър (1:0) и изравни Тиери Анри със 175 гола на четвъртото място в голмайсторската класация на Висшата лига, заяви, че е доволен от постижението.

„Много съм доволен от постижението, което записах. Това е невероятно“, каза щастливият Лампард, който е на 36 години.

БЛИЦ припомня, че само трима футболисти имат повече голове от Анри и Лампард в историята на Висшата лига - Уейн Руни (178), Анди Коул (187) и Алън Шиърър (260). Сред играещите все още Лампард е само зад Рууни.

Колкото до това, че дели четвъртата позиция с Тиери Анри, бившият играч на Челси сподели: „Изпитвам голямо уважение към Анри. Той е един от най-големите играчи в историята на Премиършип и това да деля позиция с него е великолепно“.

„В мачове като този с Лестър е най-важно да вземеш трите точки. Не сме в топформа, но е важно, че спечелихме“, каза още Лампард.

Кристъл Палас – Сток Сити 1:1
1:0 Джеймс Макартър (11), 1:1 Питър Крауч (13)
Съндърланд – Уест Хям 1:1
1:0 Хорди Гомес (22-дузпа), 1:1 Стюърт Даунинг (29)
Арсенал – Нюкасъл 4:1
1:0 Оливие Жиру (15), 2:0 Санти Касорла (54), 3:0 Оливие Жиру (58), 3:1 Айосе Перес (63), 4:1 Санти Касорла (88-дузпа)
14.12.14
15:30 ч.
Манчестър Юнайтед – Ливърпул (Диема)
Баланс: 162 мача, 63 победи за Манчестър Юнайтед, 44 равенства, 55 победи за Ливърпул