Ланс победи с 1:0 при визитата си на Рен в мач от 29-ия кръг на френската Лига 1 и се изкачи на второ място в класирането с равен брой точки с Марсилия, изоставайки на 6 пункта от ПСЖ.

Единственото попадение вкара Люис Опенда (31), койтп засече с глава хубаво центриране отдясно.

Рен можеше да изравни буквално в следващата атака. Бенжамен Буриго стреля опасно, но защитник блокира шута му.

Последваха по едно положение за двата отбора – Опенда пропусна за Ланс, а Екамби за Рен.

През втората част Опенда подаде към Фофана, но той стреля над гредата. Рен вкара гол в 87-ата минута, но той не бе зачетен заради засада на Вармед Омари.

След успеха си Ланс е втори с 60 точки. Рен остава на петата позиция с 50 пункта.