Лас Палмас победи Виляреал с 1:0 в първи мач от 28-ия кръг на испанската Примера дивисион.Островитяните поведоха още в 10-ата минута. Кастеяно проби отляво и центрира в пеналта. Там защитата на гостите и вратарят Андрес Фернандес сгрешиха и Кевин-Прис Боатенг от 10-ина метра засече топката с глава в мрежата – 1:0.

Само 9 минути по-късно Виляреал остана с човек по-малко на терена, след като централният защитник Виктор Руис получи директен червен картон за фаул срещу Боатенг.

В 22-ата минута Никола Сансоне пропусна да изравни, останал сам срещу вратаря Крус Раул. Отново той направи пропуска на вечерта в 57-ата минута, когато буквално от упор не можа да преодолее Крус Раул.

Виляреал остава на пето място във временното класиране с 48 точки, колкото има и 6-ият Реал Сосиедад. Лас Палмас  е 11-и с 35 точки.