Лас Палмас срази аутсайдера Осасуна с 5:2 в среща от 26-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Домакините поведоха още в 7-ата минута с гол на Хесе Родригес. След това обаче мрежата се оказа прокъсана и се наложи кратко прекъсване на срещата. Видеоповторенията доказаха, че секунда след гола Марко Ливая направи белята в радостта си след гола с удар обратно в мрежата.

В 31-ата минута гостите изравниха с попадение на Кенан Кодро за 1:1. Само 6 по-късно отново той направи обрата пълен след нова грешка на вратаря Варас - 1:2.

След почивката "жълтите" стигнаха до победата след голове на Марко Ливая (55), Унай Гарсия (70 - автогол), Роке Меса (77) и пак Хесе (87). Автоголът стана след подхлъзване, а попадението на Меса падна от засада.

Лас Палмас е 12-и в класирането с 32 точки. Осасуна е на последното място с 10 точки.