Виляреал разби Осасуна с 4:1 като гост в мач от 25-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Срещата започна перфектно за „Жълтата подводница“. Гостите поведоха още във 2-ата минута, когато Сориано довкара във вратата отбита от гредата топка за 0:1. В 27-ата отново той реализира дузпа и направи комфортна преднината на своя тим.

Доминацията на Виляреал продължи и след почивката. Р. Торес намали резултата 1:1 в 64-ата минута след точно изпълнена дузпа. Четвърт час преди края Боре след самостоятелен пробив излезе сам срещу вратаря на памплонци и го преодоля за 1:3. Само 4 минути по-късно отново Боре пребори двама защитници в червено и фиксира отблизо крайното 1:4.

След този успех Виляреал е шести във временното класиране с 42 точки. Осасуна е на последната позиция само с 10 т.