Лацио надви като домакин Милан с 3;2 в един от най-интересните сблъсъци на осмия кръг в италианската Серия „А”. След тази загуба „росонерите” могат да се озоват в зоната на изпадащите още утре след изиграването и на останалите двубои от кръга.

„Римските орли” поведоха с 2:0 на „Олимпико” още до почивката след два страхотни изстрела отдалеч на Ернанес (25) и Антонио Кандрева (41). Милан можеше да изравни веднага след първия гол на домакините. Грешка в отбраната на Лацио позволи на Ел Шаарави да остане сам срещу вратаря Бисари. Нападателят на Милан успя да промуши топката под вратаря, но Диас изчисти преди тя да премине голлинията. Това бе и единственото по-сериозно положение за "росонерите" през първата част.

Веднага след почивката Мирослав Клозе (49) направи резултата класически – 3:0. Едва тогава „росонерите” се активизираха и тръгнаха да атакуват по-масирано. Найджъл Де Йонг (61) намали на 3:1, след като отклони пас на Урби Емануелсон, а Стефан Ел Шаарави (79) оформи крайното 3:2 с хубава самостоятелна акция.

След успеха си Лацио се изкачи на трето място с 18 точки, докато Милан остава само със 7 пункта в актива и към момента заема 12-а позиция.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 8 КРЪГ
20.10.12
19:00 ч.
Ювентус - Наполи 2:0
1:0 Мартин Касерес (80), 2:0 Пол Погба (82)
20.10.12
21:45 ч.
Лацио - Милан 3:2
1:0 Ернанес (25), 2:0 Антонуо Кандрева (41), 3:0 Мирослав Клозе (49), 3:1 Найджъл Де Йонг (61), 3:2 Стефан Ел Шаарави (79)
: 89 мача, 31 победи за Дженоа, 21 равенства, 37 победи за Рома

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК