Лацио победи коравия тим на Торино с 3:1 в мач от 28-ия кръг на италианската Серия „А“.

Чиро Имобиле откри резултата в 56-ата минута. Той наказа груба грешка на почти цялата защита на „биковете“ и на вратаря и от 3 метра опъна мрежата за 1:0. Отговорът на Торино обаче не закъсня. Ветеранът Макси Лопес изравни в 72-ата минута. Итурбе центрира перфектно от корнер и аржентинецът засече с глава в мрежата за 1:1.

„Римските орли“ се вдигнаха на отчаян щурм в последната четвърт от мача и усилията им бяха възнаградени. В 87-ата минута Лукаку подаде на Кейта, който от границата на пеналта препарира разсеяния Джо Харт – 2:1. Само 3 минути по-късно Лулич асистира на Андерсон, който излезе сам срещу английския страж на гостите и го преодоля за крайното 3:1.

Лацио е на четвърто място във временното класиране с 56 точки. Торино остава 10-и с 39 т.