Лацио нади у дома Милан с 2:0 в дербито от 21-ия кръг на италианската Серия "А". С голове на у дома в мач от поредния кръг на италианската Серия "А". С голове на Ернанес (77) и Томазо Роки (85) "римските орли" препънаха "росонерите" в битката им за титлата и освен това си запазиха четвъртото място във временното класиране.

"Росонерите" бяха по-добрият отбор през първото полувреме. Ночерино в 7-а минута след удар с глава можеше да открие, но стражът на "орлите" спаси. До края на полувремето гостите не дадоха почти никакви шансове на съперника си, а Ибрахимович пропусна удобна възможност да изведе Милан напред в резултата.

След почивката играта бе по-равностойна, като на моменти Лацио имаше превъзходство. В 60-а минута Абиати отрази опасен удар на Конко. Все пак в 77-ата минута Ернанес с коварен удар по земя отблизо преодоля вратаря на Милан за 1:0. "Росонерите" бяха в шок, а в 85-ата минута Томазо Роки получи пас от Лулич и оформи крайното 2:0.

С успеха си Лацио събра 39 точки остава на четвърто място във временното класиране, докато Милан е на втора позиция с 43 пункта.

Удинезе - Лече 2:1
1:0 Микеле Пациенца (2), 1:1 Давид Ди Микеле (26), 2:1 Антонио Ди Натале (37)
Интер - Палермо 4:4
0:1 Андреа Монтовани (17), 1:1 Диего Милито (22), 1:2 Фабрицио Миколи 52), 2:2 Диего Милито (55-дузпа), 3:2 Диего Милито (61), 3:3 Фабрицио Миколо (66), 4:3 Диего Милито (69), 4:4 Фабрицио Миколи (85)
01.02.12
21:45 ч.
Каляри - Рома 4:2
1:0 Тиаго Рибейро (6), 1:1 Жуан (13), 1:2 Фабио Борини (34), 2:2 (34), 2:2 Маурисио Пинийя (41), 3:2 Тиаго Рибейро (49), 4:2 Албин Екдал (90)