Лех (Познан) спечели у дома срещу Заглебие (Любин) с 3:1 в среща от 23-ия кръг на полската Екстракласа. Българският национал Александър Тонев не игра домакините от Познан заради натрупани жълти картони. Други двама биши играчи на ЦСКА Александър Тунчев и Павел Виданов пък бяха титуляри за Заглебие и останаха на терена през целия мач.

Заглебие изненадващо поведе в резултата с гол на Павловски (5). Футболистите на Лех (Познан) обаче обърнаха развоя на срещата още преди почивката след попадения на Ловренчич (16) и Хамалайнен (32), а в самия край Райс (87) оформи крайното 3:1. Павел Виданов получи жълт картон в 61-ата минута.

След победата си Лех (Познан) остава на втора позиция с 48 точки, като е на четири зад лидера Легия (Варшава). Заглебие (Любин) е на десето място с 29 пункта.