Лионел Меси вкара своя 49-и и 50-и гол за сезона във всички турнири при победата на Барселона с 2:0 над Расинг (Сантандер) в мач от 27 кръг на Примера дивисион.

Четири дни, след като вкара рекордните за Шампионската лига 5 гола при успеха на каталунците със 7:1 над Байер (Леверкузен), Меси стигна границата от 50 гола във втори пореден сезон.

Аржентинската звезда на “блаугранас” се доближи на 5 попадения от Сесар Родригес, който е лидер във вечната голмайсторска листа на Барса с 235 гола.

Четвъртата поредна победа на каталунците ги остави на 10 точки зад лидера Реал (Мадрид), но до края на сезона има още 12 мача и шансовете на испанските шампиони да защитят титлата си намаляват.

Меси проби 10-членната защита на Расинг (Сантандер) в 29-ата минута, а в 56-ата минута трикратният носител на “Златната топка” бе точен от дузпа.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 27 КРЪГ
10.03.12
19:00 ч.
Реал Сосиедад - Сарагоса 3:0
1:0 Агирече (19), 2:0 Карлос Вела (22), 3:0 Агирече (40)
Бетис - Реал (Мадрид) 2:3
1:0 Хорхе Молина (10), 1:1 Гонсало Игуаин (25), 1:2 Кристиано Роналдо (52), 2:2 Джеферсон Монтеро (55), 2:3 Кристиано Роналдо (73)
11.03.12
13:00 ч.
Атлетико (Мадрид) - Гранада 2:0
1:0 Миранда (38), 2:0 Радамел Фалкао (90)
11.03.12
13:00 ч.
Еспаньол - Райо Валекано 5:1
1:0 Калу Уче (4), 2:0 Фелипе Коутиньо (10), 3:0 Фелипе Коутиньо (23), 4:0 Калу Уче (45), 4:1 Раул Тамудо (54), 5:1 Калу Уче (68)
11.03.12
17:00 ч.
Валенсия - Майорка 2:2
1:0 Тино Коста (23), 2:0 Ариц Адурис (42), 2:1 Емилио Нсуе (57), 2:2 Виктор Касадесус (66)
11.03.12
19:00 ч.
Расинг (Сантандер) - Барселона 0:2
0:1 Лионел Меси (29), 0:2 Лионел Меси (56-дузпа)
11.03.12
22:30 ч.
Осасуна - Атлетик (Билбао) (ТВ+ "Булсатком")
Баланс: 67 мача, 15 победи за Осасуна, 19 равенства, 33 победи за Атлетик (Билбао)