Шампионът Лестър продължава да потъва в английската Висша лига. "Лисиците" паднаха при визитата си на Бърнли с 0:1 в мача от 23-ия кръг и вече се намират на 16-а позиция във временното класиране с 16 точки.

Единственото попадение в срещата заби Сам Воукс в 87-ата минута.

В същото време един от претендентите за титлата - Тотнъм, направи грешна стъпка при гостуването си на последния Съндърланд - 0:0.

Суонзи Сити би Саутхемптън с 2:1. "Лебедите" откриха след гол на Алфи Мейсън в 38-ата минута, но Шейн Лонг в 57-ата изравни - 1:1. В герой за домакините се превърна Гулфи Сигурдсон, който донесе трите точки с гола в в 70-ата минута.

Кристъл Палас спечели визитата си на Борнемут с 2:0. Точни за "орлите" бяха Скот Дън (46) и Кристиян Бентеке (90).

Мидълзбро и Уест Бромич не се победиха - 1:1. Джеймс Борисън откри за гостите в 6-ата минута, а испанският наационал Алваро Негредо изравни в 17-ата от дузпа.