Лестър победи трудно Съндърланд с 2:0 в мач от 31-ия кръг на английската Висша лига. "Лисиците" изковаха успеха си с голове след почивката.

В 69-ата минута Ислам Слимани откри резултата, след като засече с глава брилянтно центриране на Олбрайтън. В 78-ата Джейми Варди реши всичко, разписвайки се с топовен шут от наказателното поле - 2:0.

След тази победа актуалният шампион на Англия се изкачи на десета позиция във временното класиране с 36 точки. "Черните котки" пък са последни с 20 т.

Уотфорд надделя над Уест Бромич Албиън също с 2:0. Мбайе Нианг откри още в 13-ата минута. Трой Дийни покачи в 49-ата. Домакините завършиха мача с 10 души, след като Мигел Бритос беше изгонен с червен картон в 65-ата минута, но удържаха аванса си.

Бърнли надви Кристъл Палас с 1:0. Единственото попадение заби Джордж Бойд в 58-ата минута.