Националът Мартин Петров направи силен мач при победата на Болтън над Орландо Сити в контрола с 3:1. Мачът е част от американското турне на английския тим, а българинът се отличи с гол и асистенция.

В 14-ата минута Мартин центрира отлично и Кевин Дейвис с глава откри резултата. Американците бързо върнаха един гол чрез Мат Лузунарис в 28-ата минута. В 37-ата Болтън отново излезе напред след попадение на Дарън Пратли.

Две минути след това 32-годишният национал бе изведен в добра позиция и с левия крак не пропусна да отбележи.

След срещата той бе засипан от суперлативи. “Имам много повод за гордост от този мач. Петров показа страхотна форма и водеше отбора като истински лидер”, не спести похвалите си мениджърът Оуен Койл.

”Мартин направо летеше по терена. Той е много важна фигура за нас”, добави Кевин Дейвис.

В сряда Болтън играе благотворителен мач с отбора от американската лига Хюстън Динамо.