Европейският клубен шампион Байерн срази африканския първенец Ал Ахли с 2:0 и се класира за финала на Световното клубно първенство в Катар.

Роберт Левандовски (17, 85) вкара и двата гола за баварците след асистенции на Серж Гнабри и Лерой Сане. Египтяните не успяха да застрашат с почти нищо вратата на Мануел Нойер.

Играчите на Ханзи Флик доминираха през целия мач, но не впечатлиха с нещо кой знае какво. Те поведоха при първото си по-сериозно голово положение. В 17-ата минута Кингсли Коман проби отдясно в наказателното поле и пусна успореден на голлинията пас по земя, а Серж Гнабри върна топката към непокрития Роберт Левандовски, който разстреля вратарят Мохамед Ел Шенауи. Попадението успокои баварците, които намалиха оборотите и до края на първата част не реализираха нито едно от създадените три чисти голови положения.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В 26-ата минута Марк Рока отправи добър удар по посока на вратата, но Ел Шенауи направи чудесно спасяване. В 37-ата минута Роберт Левандовски шутира над напречната греда, а три минути след това и Алфонсо Дейвис нямаше късмет, пращайки топката покрай вратата.

След почивката Ал Ахли опита натиск, но не създаде сериозни голови положения. В 57-ата минута Томас Мюлер бе близо до удвояването на аванса, но ударът му с глава не бе точен.

Германците затвърдиха успеха си в 85-ата минута, когато Лерой Сане бе изведен отдясно, стигна почти до аутлинията и центрира над вратаря, а Левандовски отбеляза с глава и оформи крайния резултат.

В спора за титлата германският първенец ще се изправи срещу мексиканския Тигрес УАНЛ, който поднесе сензацията на турнира с отстраняването на бразилския Палмейрас, който е носител на Копа Либертадорес. Шампионът на зона КОНКАКАФ победи бразилците с 1:0 в другия полуфинал.